HomeŚwiat

Polska na targach SIAL w Szanghaju

Polska na targach SIAL w Szanghaju

Ponad 80 wystawców z Polski uczestniczy w tym roku w najważniejszych targach branży rolno-spożywczej w Chinach, targach SIAL w Szanghaju. To także – zdaniem przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego, która jest organizatorem Pawilonu Polski – największy w historii tej imprezy udział naszego kraju.

 

Polskie słodycze, mleko czy jabłka to tylko niektóre artykuły rolno-spożywcze, coraz częściej widoczne na sklepowych półkach w Państwie Środka. W finansowej stolicy Chin, Szanghaju, z dużym udziałem wystawców z Polski trwają doroczne targi SIAL.
Pawilon Polski to w tym roku ponad 270 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Prócz tego, wiele firm branży spożywczej z naszego kraju zdecydowało się na własne stoiska. Dużym powodzeniem w polskim pawilonie narodowym cieszą się pokazy kulinarne, podczas których kucharze z naszego kraju przygotowują potrawy nieznane powszechnie na rynku azjatyckim.
Targi SIAL w Szanghaju to największa impreza branży rolno-spożywczej w Chinach i jedna z większych w Azji. Na prawie 150 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej swoje towary prezentuje 3200 wystawców z całego świata.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /dw

Fot. pixabay.com

COMMENTS