13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Polska szkoła: Do kanonu lektur nieobowiązkowych ma zostać wpisana gra komputerowa. Chodzi o This War of Mine

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do kanonu lektur nieobowiązkowych ma zostać wpisana gra komputerowa. Chodzi o This War of Mine polskiej firmy 11 bit studios.
Siedzibę producenta w Warszawie odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślał, branża gier komputerowych rośnie na całym świecie.”Gry to polskie okno na świat” – mówił szef rządu. W jego ocenie, dziś gry komputerowe wchodzą do sfery kultury, jak kino ponad 100 lat temu.
„Wchodzą coraz głębiej i warto to wykorzystać, dlatego my również dzisiaj rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych, żeby mogło się tak stać, że młodzież korzysta z gier po to, żeby sobie wyobrażać pewne sytuacje nie gorzej niż czytając książki” – powiedział.
Mateusz Morawiecki dziękował również wszystkim pracującym w branży gamingowej za „rozsławianie imienia Polski na całym świecie”. Jak dodał, obecnie wartość tego sektora na świecie to 150 miliardów dolarów a za kilka lat ta suma ma się podwoić.
„Polacy stają się kreatorami tej również nowej rzeczywistości gospodarczej. Rzeczywistości, która w nowym świecie, świecie coraz bardziej cyfrowym będzie coraz ważniejsza. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to. Myślę, że poprzez włączanie gier również do systemu szeroko rozumianej edukacji, będziemy w stanie poszerzyć granice naszej wyobraźni a przez to również wnieść coś nowego do kultury, nie tylko polskiej, ale i całego świata” – zaznaczył szef rządu.
Prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski podkreślał, że gry są dziełem kultury i operują językiem natychmiast zrozumiałym dla młodego człowieka. „Od dzisiaj możemy powiedzieć naszym dzieciom w szkołach czy następnemu pokoleniu, że ta książka jest przeczytania, ale i że ta gra jest warta zagrania. Bo to jest kawałek naszej kultury polskiej i światowej. Język gier jest czymś nowym dla kultury, ale też niezwykle wartościowym, bo oferuje nowe narzędzia, które nie były wcześniej dostępne” – mówił prezes firmy gamingowej.
Gra This War of Mine ma zostać umieszczona na liście lektur szkolnych dla uczniów szkół średnich w Polsce od roku szkolnego 2020/2021.
Gra to pełna dylematów moralnych historia cywili walczących o przetrwanie podczas konfliktu zbrojnego. Opowiada o okropnościach wojny, ludzkim cierpieniu i ciężarze, jaki na swych barkach dźwigają stający w obliczu zagrożenia życia.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Darmoros/w łp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520