Polska spełnia wymagania ruchu bezwizowego? Ambasador USA zapowiada, że uda się to do końca 2019

Polska spełnia wymagania ruchu bezwizowego? Ambasador USA zapowiada, że uda się to do końca 2019

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbache, zapowiedziała, że jest zdeterminowana, aby zlikwidować wizy dla Polaków. Mosbache w rozmowie z RMF FM powiedziała, że Polska powinna być objęta programem bezwizowym. Ambasador uważa, że uda się to zrobić do końca 2019 r.

Polska nadal boryka się z problemem wiz do Stanów Zjednoczonych. Wielu polityków obiecywało zniesienie wiz dla Polski, do tej pory nie przyniosło to żadnych rezultatów. Być może niedługo się to zmieni. Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbache, zapowiedziała, że jest zdeterminowana, żeby Polacy zostali objęci systemem bezwizowym.

 

Jestem przekonana, że do końca 2019 r. uda się obniżyć odsetek odmów wizowych do 3 proc. – powiedziała w poniedziałek (3.12.2018) ambasador USA Georgette Mosbacher. Wówczas – jak dodała – po spełnieniu wszystkich kryteriów, Polska będzie mogła przystąpić do ruchu bezwizowego z USA.

 

– Nie mogę usprawiedliwić faktu, że nie byliście dotąd objęci programem bezwizowym. Powinniście być – powiedziała ambasador USA. – Powiem tak: jestem ambitna. Nie lubię przegrywać. Nie mogę usprawiedliwić faktu, że nie byliście dotąd objęci programem bezwizowym. Powinniście być – powiedziała Mosbacher.

 

Jednocześnie ambasador zaznaczyła, że mimo, iż jej stanowisko jest jasne i mocne w tej sprawie, to nie wystarczy. Ambasador w rozmowie z RMF FM podkreśliła, że tej sprawie przyglądają się na wysokim szczeblu w Waszyngtonie. Zostały ustalone już plany działania, ambasador USA zapewnia, że jest zdeterminowana aby Polska została objęta programem bezwizowym.

 

-Staramy się zrozumieć i przeanalizować, jak mogłaby wpisać się w amerykańską politykę obrony i odstraszania w regionie. Wiem, że USA chcą zrobić wszystko, co w naszej mocy, by nasze relacje wzmocnić, by wzmocnić ich znaczenie w NATO. Mogę powiedzieć, że sprawa ma duże poparcie. Czym to się zakończy, nie wiem, ale w ciągu kilku miesięcy czegoś się dowiemy – mówiła Mosbacher.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0