8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Polska rodzina zaatakowana w Edynburgu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Atak na polską rodzinę w Edynburgu. Grupa nastolatków rozbiła szybę w samochodzie naszych rodaków. Wcześniej obrzuciła go jajkami. Pod adresem pani Marleny i jej rodziny padł też szereg obraźliwych okrzyków. Policja traktuje to jako akt motywowany ksenofobią, nie pierwszy w ostatnim okresie na Wyspach. Media cytują pytanie pani Marleny: dlaczego szkocka policja początkowo nie reagowała?

„Nigdy wcześniej coś takiego nas nie spotkało” – powiedziała Polskiemu Radiu pani Marlena. Najpierw nastolatkowie obrzucili jej rodzinę obelgami. Potem rozbili szybę i rozcięli dach samochodu. Według relacji Polki, wykrzykiwali też antypolskie hasła.
Pani Marlena ma żal do funkcjonariuszy, że przyjechali dopiero po siedmiu godzinach i wielokrotnych telefonach – zarówno od niej, jak i sąsiadów.
Policja wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że opóźnienie wynika z faktu, iż w owym czasie musiała zajmować się szeregiem spraw o „wysokim priorytecie”. Informuje, że gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, odebrali od pani Marleny i jej rodziny zeznanie. „Rozumiem sytuację, że nie ma wystarczająco wiele osób. Ale przecież ostatnio tyle było na Wyspach napaści na imigrantów. Ksenofobia jest coraz większa. Policjanci powinni byli zareagować wcześniej” – mówiła rozmówczyni Polskiego Radia.
W oświadczeniu Police Scotland informuje, że uważa atak za motywowany ksenofobią.

Adam Dąbrowski, Londyn, Fot. Twitter

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Edinburska policja jest mega rasistowska, za napiasnie maila do pierdolniętej cipy siedziałem w celi już po 30 minutach. Ona była pierdolniętą angielską łgającą cipą, nakłamała ja siedziałem. ZA KURWA MAILA Z PRZEPROSINAMI!!! Jak mnie 3 typów w nocy przekopało nic się nie stało. 4 Sprawy miałem gdzie policja Edinburska łgała w sądzie, wszystkie wyżucone przez sedziego który miał naprawdę dosyć ich pierdolenia. Wcale się nie dziwie że 8 godzin czekali. Pewnie Pały były zajęte wsadzaniem jakiegoś polaczka co śmiał próbować zagadnąć szkotke za prześladowanie i gwałt oczowy, znaczy że ją zgwałcił wzrokiem, paranoja kurwa!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520