25.7 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Polska przyjmie 2 tysiące imigrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier Piechociński wyraził zdziwienie deklaracją w sprawie imigrantów. Wczoraj w TVP Info wyraźnie był zaskoczony. ” Dziwie się, że mamy taką notę bo to jest decyzja rządu a nie wiceministra spraw wewnętrznych ” – mówił Piechociński.

Rzecznik rządu tłumaczy, że słowa wiceszefa MSW jakoby Polska była gotowa na przyjęcie dwóch tysięcy uchodźców to wstępna deklaracja. Ostateczna decyzja rządowa zostanie podjęta do końca lipca – tak mówi  Cezary Tomczyk.

Wiceminister Piotr Stachańczyk zadeklarował wczoraj, że Polska jest gotowa przyjąć dwa tysiące uchodźców.

Jak wyjaśnił Stachańczyk, Polska zaoferowała tysiąc miejsc dla uchodźców, którzy mają być przesiedleni z obozów spoza UE, oraz tysiąc dla potrzebujących międzynarodowej ochrony imigrantów, którzy docierają przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji. – Łączna nasza propozycja to 2 tysiące.

Mówił o tym podczas nieformalnej narady unijnych ministrów w Brukseli.

Plany rozlokowania uchodźców po krajach Unii to część nowej strategii polityki imigracyjnej będącej odpowiedzią na rosnącą falę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.
Na nieformalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu państwa unijne zadeklarowały w sumie przesiedlenie ponad 20 tysięcy osób z obozów dla uchodźców, znajdujących się poza UE.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520