HomeCiekawostki

Polska policja ma ofertę dla przestępców. To… darmowy powrót do domu samolotem!

Polska policja ma ofertę dla przestępców. To… darmowy powrót do domu samolotem!

Policja oferuje darmowe bilety lotnicze dla przestępców! Czyżby służby mundurowe założyły własne linie lotnicze? Nie, to specjalna, ogólnopolska akcja.

 

Chodzi o to, by skupić uwagę Polaków – także tych, którzy mieszkają za granicą – na osobach poszukiwanych za różnorodne przestępstwa. Istnieje wtedy większa szansa, że osoba postronna rozpozna poszukiwanego i da znać mundurowym. Nie ma co liczyć, że darmowy bilet do Polski skłoni któregokolwiek z przestępców do dobrowolnego oddania się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Zobaczcie, komu już zaoferowano bilet.

 

Policja ma ofertę dla przestępców. To darmowy powrót do domu samolotem.

 

– Publikujemy osoby z listy poszukiwanych. Na nich najbardziej nam zależy. Podejrzewamy, że moga być za granicą i może nie stać ich na powrót do kraju. My ich przywieziemy – mówi półżartem kom. Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. – Zależy nam, by tą akcją zwrócić uwagę osób, które mogą pomóc w zatrzymaniu poszukiwanych. Trzeba jednak zaznaczyć, że akcja jest ograniczona w czasie, więc osoby, które chciałyby skorzystać z darmowego przelotu liniami Police Airlines zapraszamy, bo oferta nie będzie trwała wiecznie. Zadbamy o osobiste doręczenie biletu, transport do Polski i odwiezienie do hotelu – dodaje policjant.

 

Zobaczcie, komu policja już zaoferowała bilet:

– Magdalena Kralka wiek: 30 lat RYSOPIS: wzrost: 172 cm sylwetka: szczupła oczy: zielone włosy: proste, kolor blond Ostatni raz zamieszkiwała w Krakowie. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanej prosimy kierować do KWP Kraków Sekcja ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, 31-571 Kraków, ul. Mogilska 109 Podstawa poszukiwań: Art. 258 k.k § 3 – Zakładanie lub kierowanie grupą przestępczą albo związkiem określonym w art. 258 k.k § 1, mającym na celu popełnianie przestępstw. Informujemy, że za ukrywanie poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

-Poszukiwany jest PUŁTORAK Kamil, syn Krzysztofa, zamieszkały w Krakowie, osiedle Pułku Lotniczego 45/49. Poszukiwany w dniu 10 czerwca 2017 roku w Krakowie – działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia zadał pokrzywdzonemu co najmniej trzy ciosy nożem, czym doprowadził do jego śmierci. Czytaj więcej w opisie następnego zdjęcia.
-Prokuratura Okręgowa w Krakowie, Wydział I Śledczy nadzoruje śledztwo w sprawie dokonania w dniu 10 czerwca 2017 roku w Krakowie zabójstwa 23-letniego mieszkańca tego miasta. Sprawa dotyczy zdarzenia które miało miejsce w Krakowie – Czyżynach. Na przejściu dla pieszych pokrzywdzonemu zadano ciosy nożem w udo. Pokrzywdzony w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Podjęte przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie czynności operacyjne i procesowe doprowadziły do ustalenia, że sprawcą tego czynu jest 24-letni Kamil Pułtorak, mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości. Ponadto ustalono, że wymieniony od dnia popełnienia czynu ukrywa się. W dniu 20 czerwca 2017 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, Wydział
-[b]SOBCZYK Dariusz[/b] (pseudonim Olej), syn Romana, zamieszkały Zabrze, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 20B/19. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na podstawie listu gończego od 11.10.2010 roku za popełnione przestępstwo z art. 258 § 3, art.258 § 1 kk. Poszukiwany w okresie od czerwca 1999 do września 2000 roku działając w Zabrzu i w innych miejscowościach kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która sprowadzała na terytorium RP środki odurzające i substancje psychotropowe, a następnie wprowadzała je do obrotu.
-[b]ZABŁOCKI RAFAŁ[/b] (pseudonim Kojot, Cichy), syn Bogdana, zamieszkały w miejscowości Czołowo 21, gmina Radziejów, województwo kujawsko-pomorskie. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od dnia 31.10.2003 roku za popełnienie przestępstwa z art. 148 § 2 kk oraz za przestępstwo z art. 171 § 1 kk – tymczasowe aresztowanie na okres 14 dni. Poszukiwany 5 sierpnia 2003 r. w Jeleniej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi mężczyznami, oddał z dwóch egzemplarzy broni palnej kilka strzałów w kierunku innego mężczyzny z zamiarem pozbawienia go życia. W wyniku odniesionych obrażeń ofiara zmarła. Poszukiwanemu zarzucono również to, że w okresie od marca 1998 r. do czerwca 1998 r. działając z innymi osobami w Polsce oraz w Szwecji nakłonił obywatelki polskie do prostytucji, pomagał im w tym procederze oraz czerpał z tego tytułu korzyści.
-[b]WŁODARCZYK GRZEGORZ[/b], s. Janusza, zamieszkały w miejscowości Oleśniki 347, gmina Trawniki, powiat świdnicki, województwo lubelskie. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, na podstawie listu gończego od 24.03.2019 roku, za popełnione przestępstwo z art. 148 § 1 kk. Poszukiwany w dniu 22.03.2019 roku dokonał zabójstwa żony poprzez zadanie jej nożem kilku ran kłutych.
-[b]DUDZIŃSKI Paweł[/b] (ps. Kaczorek), syn Jana, zamieszkały w Koszalinie, ul. Matejki 25/1. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie,na podstawie listu gończego od 20.02.2019 roku za popełnione przestępstwo z art. 148 § 1 kk i art. 280 § 1 kk. Poszukiwany w 2014 roku zlecił zabójstwo na terenie Koszalina członka konkurencyjnej grupy przestępczej. Podczas realizacji zlecenia nie doszło do zabójstwa. W wyniku oddanych kilku strzałów z broni maszynowej pokrzywdzony stracił dwa palce, miał przestrzeloną dłoń oraz stracił część mięśnia nogi.
-CYBULSKI Dariusz, syn Bronisława, zamieszkały ostatnio w Opolu, ul. Chabrów 94-96/33. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na podstawie listu gończego od dnia 17.05.2017 roku za popełnione przestępstwo z art. 258 § 2 i 3 kk, art. 55 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Poszukiwany jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz o uczestnictwo w wewnątrzwspólnotowym nabyciu z Hiszpanii i transporcie znacznych ilości środków odurzających do Polski, a także o posiadanie bez wymaganego pozwolenia broni palnej wraz z amunicją.
-KOBELUCH Marcin, syn Mieczysława, zamieszkały Głubczyce, ul. Mickiewicza 55, województwo opolskie. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na podstawie listu gończego od dnia 10.05.2017 roku, za popełnione przestępstwo z art. 258 § 1 i 3 kk, art. 55 ust 3 oraz art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Poszukiwany jest podejrzany o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających z terenu Holandii i przywozu do Polski, nabycie oraz transport znacznej ilości środków odurzających z Holandii do Wielkiej Brytanii i przywóz z Wielkiej Brytanii, Holandii do Polski wartości dewizowych w postaci funtów brytyjskich i euro, pochodzących z przestępstw związanych z międzynarodowym obrotem banknotami.
-KIC Piotr (ps. Kicu), syn Józefa, zamieszkały Ustrzyki Dolne, ul. Sobieskiego 24/5, województwo podkarpackie. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na podstawie listu gończego od 12.03.2018 roku za popełnione przestępstwo z art. 258 § 3 kk, art. 258 § 1 kk, z art. 157 § 1 kk, z art. 159 kk oraz art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Poszukiwany w okresie od 12 maja 2012 roku do czerwca 2016 kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tj: marihuany, amfetaminy i kokainy. Po rozbiciu grupy przestępczej poszukiwany przebywał w Holandii wraz ze swoją konkubiną, która była również członkiem grupy przestępczej.
-BARTKIEWICZ Patryk, syn Krzysztofa, zamieszkały Ostrów Mazowiecka, ul. Piłsudskiego 39. Poszukiwania prowadzi: Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, na podstawie listu gończego od dnia 01.12.2016 roku za przestępstwo z art. 258 § 2 kk. Poszukiwany co najmniej od kwietnia 2015 do września 2015 roku w Ostrowi Mazowieckiej oraz innych miejscowościach w kraju i za granicą wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem bronią palną bez wymaganego zezwolenia, sprowadzaną z zagranicy, a mianowicie co najmniej dziewiętnaście pistoletów marki Smith&Wesson kal. 9 mm.
AIP

COMMENTS