HomeTechnologie

Polska po raz drugi organizuje Global e-Mobility Forum (Globalne Forum Elektromobilności)

Polska po raz drugi organizuje Global e-Mobility Forum (Globalne Forum Elektromobilności)

O 9-tej rozpocznie się drugie Global e-Mobility Forum (Globalne Forum Elektromobilności) poświęcone tematowi zrównoważonego transportu. W międzynarodowej konferencji wezmą udział przedstawiciele rządów, organizacji międzynarodowych oraz świata nauki i biznesu. W tym roku wydarzenie będzie miało formułę online. Gospodarza forum, czyli Polskę, będą reprezentować premier Mateusz Morawiecki oraz minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Szef resortu przypomniał, że w ubiegłym roku w Warszawie pierwsze forum zgromadziło ponad 500 uczestników z całego świata. “Było to pierwsze wydarzenie na skalę międzynarodową podejmujące jednocześnie temat innowacji, perspektyw rozwoju elektromobilności i nowych modeli biznesowych” – podkreślił minister Kurtyka. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, debaty będą toczyły się w przestrzeni wirtualnej.

Wśród gości tegorocznego forum są między innymi unijna komisarz do spraw transportu Adina Vălean oraz przedstawiciele rządów, między innymi: Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Egiptu oraz Norwegii. Udział potwierdzili też przedstawiciele organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Global e-Mobility Forum w Polsce organizowane jest przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Wydarzenie zapowiedziano w trakcie COP24 w Katowicach w grudniu 2018 roku. Na forum zaproszono sygnatariuszy deklaracji “Driving Change Together; Katowice Partnership for Electromobility”, przygotowanej przez Polskę i Wielką Brytanię, a zaprezentowanej właśnie na katowickim szczycie. To ponad 40 państw reprezentujących w sumie ponad połowę ludzkości.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MKiŚ/ #Jasik/i ms/w kry

COMMENTS