32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Polska otrzymała dwa upomnienia od Komisji Europejskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komisja Europejska wysłała dwa upomnienia do Polski w sprawie niewdrożonych w pełni unijnych przepisów z sektora finansowego. Warszawa ma dwa miesiące na odpowiedź i nadrobienie zaległości, w przeciwnym razie Bruksela skieruje pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Pierwsze upomnienie dotyczy niewdrożonych przepisów nakazujących zgłaszanie odpowiednim organom nadużyć na rynkach kapitałowych. Unijne kraje są zobowiązane do wdrożenia mechanizmów, które ułatwią informowanie o przypadkach złamania prawa i eliminowanie nieuprawnionego wykorzystania informacji poufnych. Komisja już raz wysłała ostrzeżenie do Polski domagając się wdrożenia przepisów, a ponieważ nie dostała odpowiedzi, wysłała drugie upomnienie. Polska ma teraz dwa miesiące na odpowiedź, jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, Komisja skieruje pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.
Bruksela grozi też pozwem w drugiej sprawie i też daje Polsce 2 miesiące na odpowiedź. Chodzi o przepisy o audycie, które mają wzmocnić niezależność biegłych rewidentów i firm audytorskich, oraz poprawić jakość badanych sprawozdań finansowych przeprowadzonych w Unii. Przepisy powinny były być wdrożone do czerwca ubiegłego roku.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520