HomePILNE

Polska – Ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia

Polska – Ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia

Synoptycy alarmują: ulewne deszcze mogą dziś wystąpić niemal w całej Polsce.

 
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Mniejsze opady spodziewane są w województwie opolskim, śląskim i łódzkim – informuje Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że “dzisiaj również obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Oznacza to, że w wyniku intensywnych opadów deszczu może nastąpić wzrost poziomu wody w rzekach, szczególnie w województwie świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim oraz w części województwa lubuskiego i wielkopolskiego” – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Paweł Frątczak.
Miniona noc przebiegła w miarę spokojnie. Wyjątkiem było województwo kujawsko-pomorskie, gdzie intensywne ulewy zalały wiele posesji. Obecnie najbardziej intensywne opady występują na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.
Wczoraj w ciągu dnia strażacy interweniowali 1150 razy, usuwając skutki wichur i zalań w województwach mazowieckim, śląskim i łódzkim. W samej Warszawie podjęli 200 interwencji, związanych z wypompowywaniem wody z zalanych budynków.

TS/IAR/Ksenia Maćczak/SiekajCOMMENTS