7 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Polska – Nadleśnictwa wprowadzają zakazy wstępu do lasów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W związku z upałami w pięciu nadleśnictwach w Polsce wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Jak mówi rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska, w prawie całym kraju obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, a na razie najbardziej niebezpiecznie jest w lasach na Dolnym Śląsku i na Mazowszu – mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Anna Malinowska. Zakazy wstępu do lasów wprowadzono we wschodniej części województwa dolnośląskiego i w nadleśnictwie Pułtusk na Mazowszu.
Zakazy wstępu do lasów są wprowadzane nie tylko ze względu na bezpieczeństwo środowiska, ale także dla dobra ludzi. W czasie pożaru w lesie człowiek jest narażony na ogromne niebezpieczeństwo. Za złamanie zakazu wstępu do lasu grozi mandat do 500 złotych – dodaje Anna Malinowska. Informacje o aktualnej sytuacji pożarowej można znaleźć na stronie www.lasy.gov.pl
Od początku tego roku doszło do prawie 6600 pożarów lasów. To blisko dwukrotnie więcej niż w 2014 roku. Leśnicy apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Nie powinniśmy używać otwartego ognia w lesie ani bliżej niż 100 m od ściany lasu. Ognisko lub grilla możemy urządzić wyłącznie w specjalnie przygotowanych do tego i oznaczonych miejscach, po uzgodnieniu z miejscowym leśniczym. Obowiązuje również zakaz wjazdu do lasu dla pojazdów silnikowych.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520