Polska Grupa Lotnicza zainaugurowała działalność

Polska Grupa Lotnicza zainaugurowała działalność

Polska Grupa Lotnicza oficjalnie zainaugurowała działalność. W jej skład weszły cztery spółki, między innymi PLL LOT, LOT AMS zajmująca się serwisowaniem samolotów oraz LSAS zajmująca się obsługą naziemną samolotów i pasażerów. Celem utworzenia grupy mają być między innymi korzystniejsze kontrakty, oszczędność kosztów oraz lepsza koordynacja. Jak powiedział prezes PGL i PLL LOT Rafał Milczarski, trwają prace nad wspólną strategią grupy.

Wiadomo już, że planowane są między innymi wspólne zakupy paliwa. Milczarski zapewnia, że PGL, jako duży gracz rynkowy może wynegocjować niższą cenę. To samo dotyczy innych zakupów, ważnych dla poszczególnych spółek.
W ramach grupy powstanie też spółka leasingowa, która między innymi będzie kupować samoloty dla PLL LOT. Rafał Milczarski zapowiedział, że zostanie ona utworzona w ciągu kilku miesięcy. W tej chwili narodowy przewoźnik korzysta z samolotów zakupionych przez zagraniczne firmy. Utworzenie polskiej spółki, która będzie właścicielem samolotów może się wiązać z niższymi kosztami dla LOT – u. Będzie ona także kupować sprzęt niezbędny do obsługi naziemnej.
Prezes podkreślił, że powstanie Polskiej Grupy Lotniczej jest jednym z elementów przygotowań do utworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ze strategii PLL LOT wynika, że spółka będzie obsługiwać 50 procent ruchu na CPK.
Rafał Milczarski zapowiedział, że będzie łączył funkcje prezesa PLL LOT – PGL. Zaznaczył jednak, że będzie pobierał jedną pensję z Polskiej Grupy Lotniczej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0