12.7 C
Chicago
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Polska Fundacja Narodowa: Oświadczenie prezydenta Dudy w największych światowych gazetach m. in. The Washington Post, Le Figaro czy Die Welt

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W zagranicznej prasie ukaże się dzisiaj oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz. To element kampanii edukacji historycznej „The Truth That Must Not Die” przygotowanej przez Polską Fundację Narodową i Instytut Nowych Mediów. Kampania jest odpowiedzią na działania dezinformacyjne podejmowane przez Rosję.

W oświadczeniu Andrzej Duda przypomina historię wyzwolenia KL Auschwitz. Prezydent przekonuje także o konieczności podtrzymywania pamięci o Zagładzie. „Prawda o Holokauście nie może umrzeć” – napisał prezydent, tłumacząc, że „upamiętnienie tragedii, jaką była zagłada Żydów, powinno być ważnym i trwałym elementem edukacji dla pokoju. Opowieścią, która przenika ludzkie serca, kruszy bariery uprzedzeń, podziałów i nienawiści”. Andrzej Duda podkreśla też rolę Polski w ujawnieniu prawdy o tej zbrodni.

„Oświadczenie prezydenta ukaże się w największych światowych gazetach, między innymi w The Washington Post, Le Figaro czy Die Welt” – mówił prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki w Programie I polskiego Radia. Kampania ma dotrzeć do liderów opinii publicznej, do tych segmentów społecznych, które będą tę informację uwiarygodniały, ale też będą dobrym transmiterem do obywateli. „Audytorium tych mediów liczy kilkaset milionów odbiorców, a globalne kampanie prowadzone w ramach wojny hybrydowej wymagają globalnych odpowiedzi” – mówił prezes Zarzecki.

Kampania obejmuje także publikację serii artykułów, których autorami są polscy historycy. „Te artykuły wspierają przesłanie prezydenta Andrzeja Dudy” – mówi wiceprezes Fundacji Michał Góras. Jak uważa Michał Góras, w związku ze zmasowaną kampanią propagandową Rosji Polska musi powtarzać światu, że w 1939 roku został zawarty pakt Ribbentrop-Mołotow. Teoretycznie miał to być pakt o nieagresji, a faktycznie o podziale Europy Środkowowschodniej. „Nikt tego już na świecie nie zakwestionuje, że to Niemcy byli agresorem, a Rosja współagresorem” – powiedział wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Autorami artykułów są między innymi profesor Wojciech Roszkowski czy Brytyjczyk Roger Moorhouse.

IAR/PR1/mk/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520