HomeTechnologie

Polska firma zaprezentowała nową technologię łączności

Polska firma zaprezentowała nową technologię łączności

Za osiem lat zasięg sieci komórkowej piątej generacji będzie powszechny – zapowiadają przedstawiciele firmy Exatel. Polska firma, która współtworzyła system 5G, przedstawiła dziś jego niektóre możliwości.

Jak mówi przedstawiciel firmy Michał Szczęsny, nowa technologia oznacza rewolucję w komunikacji oraz w poprawie bezpieczeństwa. Jest szybsza, o wiele bardziej pojemna i dokładna. Będzie miała zastosowanie między innymi w medycynie – sensory urządzeń będą szybkiej i dokładniej raportować lekarzom i przekazywać im wyniki badań. Technologia 5G będzie też miała zastosowanie w transporcie. Komputery pokładowe samochodów będą się mogły porozumiewać między sobą, co zdaniem Szczęsnego przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Wprowadzenie nowej technologii łączności będzie też oznaczało zmiany dla zwykłych konsumentów. Będą mogli na przykład wyświetlać hologram swojego rozmówcy.
Exatel to państwowa firma, która tworzy między innymi technologie łączności i cyber – bezpieczeństwa. Świadczy też usługi teleinformatyczne.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/magos

COMMENTS