Polska droga do elektromobilności [RAPORT]

Polska droga do elektromobilności [RAPORT]

Już za dziesięć lat o połowę wzrośnie liczba liczba sprzedawanych w Europie autobusów elektrycznych. Tak wynika z raportu “Polska droga do elektromobilności”. Dokument przygotował Zespół Doradców Gospodarczych TOR we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Raport został przedstawiony na VII Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta. 
Jak powiedział Jakub Dybalski z Transportu Publicznego.pl, z raportu wynika, że w najbliższych latach największy rozwój transportu publicznego w kierunku elektromobilności nastąpi w dużych miastach, które zmagają się z problemem smogu. “Do 2030 r. połowa sprzedawanych autobusów w Europie będzie miała napęd elektryczny lub hybrydowy”, mówił Jakub Dybalski. “Do tych miast należą, m.in.: Paryż, Londyn i Madryt, a ich władze promują ekologiczny tabor, zatem wizja ogromnego wzrostu sprzedawanych autobusów ekologicznych jest realna”, dodał Jakub Dybalski.
Najwięcej pojazdów elektrycznych jako środków komunikacji jest w Chinach, bo aż ponad 400 tysięcy. W Polsce do końca roku ma być tylko 200 ekologicznych autobusów miejskich. Jednak ustawa o elektromobilności ma przyczynić się do rozwoju takiego transportu w kraju.
Do 2023 roku ma być już ponad tysiąc autobusów elektrycznych. Na zakup pojazdów i punkty do ładowania Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy ponad 2 miliardy złotych.
Założenia raportu “Polska droga do elektromobilności” zostały zaprezentowane na VII Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta. Wydarzenie odbyło się w Centrum Nauki Kopernik. Patronat nad VII Kongresem objęło Polskie Radio 24.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Szulborska/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0