2.2 C
Chicago
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Polska biomedycyna na światowym poziomie. Trwają prace nad tak zwanymi „żywymi lekami”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Badania i wdrażanie innowacyjnych terapii związanych z biotechnologią – to główny cel Centrum Medycyny Regeneracyjnej i Centrum Medycyny Translacyjnej. To pierwsze tego typu ośrodki naukowo – badawcze w Polsce, które powstały w ramach Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CePT. 

Dzięki znakomicie wyposażonym laboratoriom i współpracy zespołów badaczy CePT ma szansę stać się wiodącym w skali świata ośrodkiem naukowym – podkreśla profesor Jadwiga Turło, prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Naukowcy z Centrum Medycyny Translacyjnej prowadzą prace nad tak zwanymi „żywymi lekami”, które w przyszłości mogą pomóc chorym na nowotwory – mówił doktor Radosław Zagożdżon kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej WUM. „Żywymi lekami „są chociażby przeszczepy szpiku kostnego. W przypadku terapii, którymi zajmuje się Centrum, wykorzystywana jest inżynieria genetyczna. Na przykład specjalne „białko zapewnia, że komórki układu odpornościowego rozpoznają nowotwór i skutecznie go zabijają” – wyjaśnił doktor Zagożdżon.
Najnowsze projekty badawcze, które wspierają przemysł w tworzeniu nowych leków i terapii, zostały zaprezentowane podczas konferencji „CePT – Platformą Innowacyjnej Biomedycyny 2018”.
Konferencja została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

IAR/Joanna Stankiewicz/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520