HomeTechnologie

Polska aplikacja wyróżniona w Dolinie Krzemowej

Polska aplikacja wyróżniona  w Dolinie Krzemowej

Start-up stworzony przez Polaków został wyróżniony przez akcelerator startupów z Doliny Krzemowej AngelPad. Aplikacja Unstock została zauważona wśród dwóch tysięcy zgłoszonych projektów. Nagrodą jest możliwość spotkań z ponad dwustoma inwestorami.

 

Pomysłodawca portalu Jakub Górajek wyjaśnia, że Unstock to miejsce, gdzie twórcy wideo będą mogli umieszczać swoje ujęcia. Następnie każdy będzie mógł sobie takie nagranie szybko odkupić i wykorzystać. Na przykład firma do jakiegoś filmiku potrzebuje ujęć z drugiego końca świata. Nie opłaca się zatem wysyłać tam ekipy, która na dodatek może akurat nie trafić na odpowiednią pogodę. Dlatego można skorzystać z tej internetowej giełdy.
W Unstocku jest też opcja zamówienia ujęć. Chodzi o sytuację, kiedy dana firma potrzebuje konkretnego nagrania. Daje wtedy ogłoszenie w Unstocku i czeka na nadesłane przez użytkowników filmiki.
Obecnie twórcy serwisu przebywają w Dolinie Krzemowej i rozmawiają z potencjalnymi inwestorami. Współzałożyciel firmy Kamil Goliszewski powiedział, że celem jest zebranie 7-cyfrowej sumy.

Na razie w firmę zainwestowało kilku pracowników Facebooka i Google’a, każdy z nich dał na projekt po 50 tysięcy dolarów. Twórcy Unstocka zamierzają opierać się na talencie i umiejętnościach polskich informatyków i to nad Wisłą będzie znajdować się centrum programowania serwisu.

TS/IAR/Kamil Szwarbuła/sk

COMMENTS