HomeTechnologie

Polska administracja publiczna będzie mogła kontaktować się z obywatelami korzystając z poczty elektronicznej

Polska administracja publiczna będzie mogła kontaktować się z obywatelami korzystając z poczty elektronicznej

Rząd przyjął projekt przepisów wprowadzających doręczenia elektroniczne. Minister Cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że po wejściu w życie nowego prawa, administracja publiczna będzie mogła kontaktować się z obywatelami korzystając z poczty elektronicznej. Wyjaśnił, że docelowo cała korespondencja będzie wysyłana z urzędów w formie elektronicznej. Jeśli ktoś nie dostarczy swoich danych do bazy adresów elektronicznych, będzie otrzymywał powiadomienia w formie papierowej.

Marek Zagórski dodał, że wprowadzenie doręczeń elektronicznych dokończy proces informatyzacji administracji oraz ułatwi obywatelom kontakty z urzędami. Minister wskazał, że wiele osób jest zainteresowanych takim sposobem komunikacji. Powiedział, że do uruchomionego na początku roku Rejestru Danych Kontaktowych zgłosiło się ponad milion osób.

Minister Cyfryzacji powiedział, że przepisy wprowadzające doręczenia elektroniczne będą wchodziły w życie etapami. Podkreślił, że w 2023 roku większość administracji państwowej będzie korzystać z nowego rozwiązania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/kwi/dyd

COMMENTS