2.6 C
Chicago
piątek, 29 marca, 2024

Polscy przedsiębiorcy z branży cyfrowej są przeciwni nowym regulacjom unijnym dotyczącym internetu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polscy przedsiębiorcy z branży cyfrowej są przeciwni nowym regulacjom unijnym dotyczącym internetu. Chodzi o projekt dyrektywy zmieniającej prawo autorskie na Jednolitym Rynku Cyfrowym.

Szczególny sprzeciw wywołała propozycja wprowadzenia tak zwanego podatku od linków. Zdaniem przedsiębiorców uderzy to przede wszystkim w małe firmy, których nie stać będzie na opłaty, a co za tym idzie, podatek zmniejszy ruch na ich stronach. Michał Kanownik ze stowarzyszenia Polska Cyfrowa zwraca też uwagę, że skutkiem wprowadzenia dyrektywy będzie prewencyjna cenzura w internecie.

Przedsiębiorcy zwracają uwagę, że jeden z artykułów wprowadza obowiązek filtrowania treści. Mieliby to robić aktywni dostawcy internetu. Michał Herde z Federacji Konsumentów zwraca też uwagę na to, że niektóre przepisy są niejasne. Zwrócił on uwagę, że autorzy nowych regulacji nie prowadzą konsultacji z przedsiębiorcami. Autorzy stanowiska zwrócili się z apelem do polskich eurodeputowanych o wysłuchanie ich głosu i odrzucenie niekorzystnych propozycji oraz wprowadzenie takich kompromisowych zapisów, które będą sprzyjać rozwojowi cyfrowej gospodarki w Polsce i Europie.

Zaapelowano też do premiera Mateusza Morawieckiego o to, by bronił polskich interesów związanych z branżą nowoczesnych technologii oraz prawa polskich konsumentów do wolności w internecie ograniczonej jedynie przepisami prawa.

Pod stanowiskiem w sprawie projektu unijnej dyrektywy podpisali się także przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520