"> W Polsce demonstracje i akcje przeciwko oraz za zaostrzaniem prawa aborcyjnego - wiadomosci.com

W Polsce demonstracje i akcje przeciwko oraz za zaostrzaniem prawa aborcyjnego

W Polsce demonstracje i akcje przeciwko oraz za zaostrzaniem prawa aborcyjnego

W części polskich miast odbywają się demonstracje przeciwko zaostrzaniu przepisów dopuszczających przerywanie ciąży. Jednocześnie trwają akcje popierające projekt “Zatrzymaj aborcję”, będące odpowiedzią na tzw. “Czarny Protest”. 
W Warszawie została zorganizowana główna demonstracja przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Manifestujący, w dużej części ubrani na czarno, zgromadzili się przed gmachem Sejmu, by następnie wyruszyć przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Część uczestników przemieściła się w okolice parlamentu sprzed Pałacu Arcybiskupów, czyli siedziby warszawskiej kurii. Zgromadzenia i marsze odbywają się także między innymi we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie.
Jednocześnie trwa akcja modlitewna pod hasłem “Biały Piątek”, zorganizowana w intencji życia poczętego. Celem akcji jest duchowe wsparcie dla matek, które oczekują dziecka oraz poparcie działań pro-life. Organizatorzy zachęcali kobiety do ubrania się dziś na biało. W niektórych miastach, między innymi w Poznaniu, zorganizowano także “białe marsze”. Wcześniej o bezzwłoczne podjęcie dalszych prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” przez Sejm zaapelowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.
Obywatelski projekt ustawy “Zatrzymaj aborcję” poparło 830 tysiecy osób. Zakłada on, że z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży miałby zostać wykreślony zapis o dopuszczeniu aborcji, gdy jest” duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu”.
W styczniu Sejm zdecydował o przesłaniu projektu do pracy w komisji polityki społecznej i rodziny, która nie wyznaczyła na razie terminu posiedzenia w tej sprawie. W poniedziałek pozytywną opinię na temat projektu przyjęła komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

IAR/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0