HomePOLSKA

Połowa Polaków uważa, że ferie zimowe nie powinny odbywać się w jednym terminie

Połowa Polaków uważa, że ferie zimowe nie powinny odbywać się w jednym terminie

Ponad połowa Polaków źle ocenia pomysł rządu, by ferie zimowe odbyły się w tym samym czasie dla wszystkich dzieci ze wszystkich województw – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej.

W badaniu United Surveys zapytano ankietowych o ich stosunek, co do rządowej decyzji, by ferie szkolne były skumulowane w jednym terminie dla wszystkich dzieci ze wszystkich województw. 28,9 proc. badanych oceniło to rozwiązanie „zdecydowanie źle”. Natomiast 22,1 proc. ankietowanych uważa, że ono „raczej złe”. Łącznie takim rozwiązaniom sprzeciwia się 51 proc. badanych.

 

Z kolei decyzję rządu „zdecydowanie dobrze” ocenia 16,4 proc. Polaków, a „raczej dobrze” – 22,2 proc. 10,4 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii. Sondaż został przeprowadzony metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagano komputerowo) w dniach 27 i 28 listopada na próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski.

 

Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie wszystkich szkół będą mieli ferie zimowe w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia. Jak przekonywał minister zdrowia Adam Niedzielski, rozwiązanie to było podyktowane względami bezpieczeństwa.

 

Niedzielski tłumaczył, że podczas przerwy zimowej uczniowie powinni pozostać w domu. W związku z tym, w czasie ferii zamknięte będą hotele i pensjonaty oraz będzie obowiązywał zakaz organizacji wyjazdów na ferie.

 

AIP

COMMENTS