HomeUSA

Para zmarła trzymając się za ręce z powodu COVID-19, po 50 latach małżeństwa

Para zmarła trzymając się za ręce z powodu COVID-19, po 50 latach małżeństwa

Para z Północnej Karoliny, która była w związku małżeńskim przez ponad 50 lat, zmarła kilka minut po sobie na COVID-19.

67-letni Johnny Lee Peoples i jego 65-letnia żona Cathy “Darlene” Peoples, zmarli w odstępie kilku minut po sobie z powodu koronawirusa. Do samego końca trzymali się nawzajem za ręce.

“Mama i tata żyli ramię w ramię przez 50 lat, zmarli ramię w ramię, teraz idą ramię w ramię do Nieba.” – komentuje ich syn, Shane Peoples.

“Wiadomość jaką nasza rodzina chciałaby przekazać, to to, że COVID jest prawdziwy. To nie jest oszustwo ani żart. Nasi rodzice starali się robić wszystko aby się przed nim chronić, niestety, tragicznie, i tak zarazili się wirusem.” – dodaje.

Oboje pochodzili z Północnej Karoliny i mieszkali w Salisbury.

Johnny służył w Amerykańskiej armii przez 17 lat. Kilka lat temu, odszedł na emeryturę z North Carolina Department of Correction. Darlene pracowała w LabCorp i miała odejść na emeryturę 1 września, dzień przed tym jak ona i jej mąż odeszli z tego świata.

Darlene przechodziła objawy choroby już 1 sierpnia, ale jej wyniki z 10 sierpnia wykazały wynik negatywny. Rodzina uważa, że był to wynik fałszywie negatywny, gdyż już w szpitalu, w późniejszym okresie, test wykazał obecność koronawirusa.

Jej mąż zaczął wykazywać objawy 5 sierpnia, a jego test wykazał wynik pozytywny 7 sierpnia.

11 sierpnia oboje zostali przyjęci na oddział Novant Health Rowan Regional Medical Center, ponieważ mieli kłopoty z oddychaniem.

“[1 września] powiedzieli nam, że nie mają szans na przeżycie. Tata mógłby żyć podpięty pod respirator, ale nigdy nie mógłby zostać od niego odłączony. Organy mamy wykazywały niewydolność.”

Następnego dnia, oboje zostali odcięci od respiratorów i zmarli w ciągu kilku minut od siebie.

Para dokonała żywota przy boku trójki dzieci oraz dziewięciorga wnucząt.

PS

 

COMMENTS