HomePOLSKA

Polityczny weekend: Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS oraz rada krajowa Nowoczesnej

Polityczny weekend: Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS oraz rada krajowa Nowoczesnej

W Jachrance pod Warszawą drugi dzień wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Poruszane będą tematy dotyczące przyszłości ugrupowania i przygotowań do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu. Rzeczniczka partii Beata Mazurek zapowiedziała, że w trakcie posiedzenia dojdzie także do “oceny bieżącej sytuacji politycznej i tego, co się dzieje w kraju”. 

Wczoraj prezes prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński otworzył spotkanie wystąpieniem. Zalecił odrzucenie mówienia, że PiS i PO to takie same partie, nazywając je najgroźniejszym dziś stosowanym rodzajem socjotechniki. Według niego, Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do PO działa zgodnie z zasadami demokracji, zasadami prawa, praworządności, uczciwości i przyzwoitości. Drugą zasadniczą różnicą między tymi ugrupowaniami jest – zdaniem Jarosława Kaczyńskiego – sposób reakcji na pojawiające się nieprawidłowości. Jarosław Kaczyński zapewnił też, że w przeciwieństwie do rządów PO-PSL rządzące obecnie ugrupowanie – jak ujął – “w żadnym wypadku” nie łamało konstytucji.

————-

 

Zbierze się Rada Krajowa Nowoczesnej. Radę rozpocznie wystąpienie Przewodniczącej Katarzyny Lubnauer. Głos zabiorą również nowowybrani samorządowcy Nowoczesnej.
W środę z klubu Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów i przystąpiło do klubu Platforma Obywatelska- Koalicja Obywatelska. Po decyzji posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

 

IAR

COMMENTS