Politycy o obowiązku szczepień

Politycy o obowiązku szczepień

Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że jego partia zapewniała, że nie będzie blokować projektów obywatelskich, ale nie oznacza to poparcia dla projektu znoszącego obowiązek szczepień. Sejm w czwartek skierował do prac w komisjach obywatelski w tej sprawie. 

Wojciech Skurkiewicz powiedział w programie Sztuka Słuchania PR24, że skierowanie projektu do prac w komisji jest wyściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Jak mówił, nie powinno się odrzucać projektów obywatelskich.
Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 przyznał, że w jego ugrupowaniu nie ma jednolitego stanowiska w kwestii dobrowolności szczepień. Dodał, że warto też spojrzeć na to, kto wspiera ruch antyszczepionkowy. Tomasz Rzymkowski powiedział, że wiele wpisów w internecie wspierających ruch antyszczepionkowy zostało zamieszczonych przez rosyjskich “troli”. Podkreślił, że trzeba utrzymać obowiązek szczepień, bo jest to kwestia nie tyle wolności, co bezpieczeństwa publicznego.
Pod społecznym projektem ustawy znoszącej obowiązek szczepień podpisało się ponad 120 tys. osób. Według epidemiologów, bezpieczny poziom tzw. wyszczepialności populacji, zapobiegający wybuchom epidemii, to 95 % – taki udział w niej powinny mieć osoby zaszczepione. Według inicjatorów projektu, potrzeba wprowadzenia dobrowolności szczepień wynika z “faktu występowania odczynów poszczepiennych”.

IAR/łp/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0