HomeŚwiat

“Polish Holocuast”… Ambasada Polski w Waszyngtonie potępiła wideo opublikowane przez Ruderman Family Foundation

“Polish Holocuast”… Ambasada Polski w Waszyngtonie potępiła wideo opublikowane przez Ruderman Family Foundation

Ambasada Polski w Waszyngtonie potępiła wideo opublikowane przez Ruderman Family Foundation. Nagranie jest elementem kampanii przeciwko nowelizacji ustawy o IPN, wzywającym władze USA do zerwania relacji z naszym krajem.

“Jesteśmy zszokowani tym, że fundacja Ruderman Family Foundation opublikowała karygodne nagranie wideo obwiniające Polskę o Holokaust. Potępiamy tę historycznie niepoprawną produkcję i traktujemy ją jako złośliwą próbę podniesienia emocji w tym delikatnym momencie” – napisał w oświadczeniu ambasador Piotr Wilczek. Zaznaczył, że polska ambasada wzywa tych, którzy cenią amerykańsko-polsko-izraelskie więzi, by sprzeciwili się kampanii fałszu.
Piotr Wilczek podkreślił, że Ambasada Polski w Waszyngtonie jest zaangażowana w konstruktywną dyskusję z naszymi partnerami na temat polskiego prawa, które uniemożliwi zniesławianie. “Kampania dezinformacyjna Ruderman Family Foundation nie powinna doprowadzić do wykolejenia tego ważnego dialogu” – dodał ambasador.
Na nagraniu fundacji pojawiają się osoby, które mówią, że nie pozwolą na negowanie Holokaustu oraz wypowiadają słowa “polski Holokaust”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/twitter/dwi/kano

COMMENTS