14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Policyjny nalot na rajdowców w Parku Przemysłowym w Bydgoszczy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policjanci ukrócili nielegalne wyścigi na terenie bydgoskiego Parku Przemysłowego. To pierwsza interwencja na zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

O tym, że na pustych i niedawno zbudowanych drogach na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego ścigają się kierowcy motocykli i samochodów sportowych pisaliśmy już dwa lata temu. Tym razem policjanci z komendy miejskiej dostali zgłoszenie o rajdach poprzez mapę zagrożeń bezpieczeństwa.

Piętnastu policjantów na rajdowców

Żeby zweryfikować zgłoszenie w ostatni weekend policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach oraz z Wydziału Ruchu Drogowego zorganizowali działania „Stop niebezpiecznym zachowaniom na drodze – Park Przemysłowy”. Uczestniczyło w nich łącznie 15 funkcjonariuszy wraz ze specjalnym samochodem wyposażonym w urządzenia do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, m.in. w urządzenie do badania przepuszczalności światła przez szyby, i do badania składu spalin.

Szesnaście zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Akcja przyniosła niespodziewane rezultaty. Policjanci na miejscu zastali ponad czterdzieści samochodów, które sprawdzono. To wystarczyło, żeby zabrać dowody rejestracyjne szesnastu z nich, bo ich stan technicznych odbiegał od przepisów! Ze skontrolowanych 46 osób połowa dostała mandaty, cztery kolejne pouczono. Policjanci zapewniają, że park przemysłowy będzie miejscem intensywnie patrolowanym. Ale nie tylko w parku odbywają się nielegalne wyścigi. Jak przyznaje podkom. Przemysław Słomski z KWP, policjanci mają zgłoszenia z ulicy Nakielskiej, Grunwaldzkiej i Fordońskiej. Ostatnio przyglądają się także rajdom na Kamiennej, ale dużej akcji przeciwko kierowcom łamiącym prawo jeszcze tam nie zorganizowano.

Wojciech Mąka (aip), Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520