Policjant z Miami kopnął w głowę leżącego mężczyznę (wideo)

Policjant z Miami kopnął w głowę leżącego mężczyznę (wideo)

Funkcjonariusz policji z Miami został w czwartek zawieszony w obowiązkach po tym, jak na Facebooku opublikowano nagranie, na którym widać, jak kopie w głowę mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu.

Jorge Colina, szef policji w Miami, podkreślił, że nagranie wyraźnie pokazuje, że funkcjonariusz Mario Figueroa dopuścił się pogwałcenia polityki departamentu. Film trwa 51 sekund i został opublikowany w czwartek rano przez Lisę Harrell. Widać na nim leżącego twarzą do ziemi 31-letniego Davida Suazo i stojącego nad nim policjanta. Funkcjonariusz po chwili skuł podejrzanego kajdankami, a kiedy już to zrobił, podbiegł Figueroa, który kopnął niestawiającego oporu Suazo w głowę.

Policja poinformowała, że wcześniej bezskutecznie próbowała zatrzymać kradziony samochód, którym poruszał się Suazo. 31-latek w końcu rozbił auto, a potem doszło do konfrontacji z policją, w trakcie której funkcjonariusze użyli paralizatora.

Prokurator Katherine Fernandez Rundle zleciła przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie swojej jednostce ds. korupcji. – Byłam zszokowana i zbulwersowana tym, co zobaczyłam – powiedziała.

Zawieszony funkcjonariusz pracuje w policji w Miami od dwóch lat. Suazo postawiono szereg zarzutów, m.in. kradzieży samochodu i ucieczki przed policją.

(łd)COMMENTS

WORDPRESS: 0