"> Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy i plantację marihuany - wiadomosci.com

Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy i plantację marihuany

Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy i plantację marihuany

Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt tylko ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu najpierw dotarli do miejsca produkcji amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg, w województwie zachodniopomorskim. Z ustaleń śledczych wynikało, że w produkcję narkotyków zamieszany jest 42-latek, który chcąc szybko zarobić, postanowił produkować nielegalne substancje i je sprzedawać. – Jego plany przekreśliło wkroczenie funkcjonariuszy opolskiego CBŚP i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Podczas działań zlikwidowano laboratorium amfetaminy i zatrzymano chemika – informuje komisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Na miejscu policjanci zabezpieczyli odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanego narkotyku. W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanemu przedstawiono zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, celem dalszego wprowadzenia do obrotu, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. – Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat – dodaje Iwona Jurkiewicz. Kolejną realizację policjanci z opolskiego CBŚP przeprowadzili w województwie dolnośląskim. Tam zlikwidowali dwie plantacje konopi znajdujące się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i okolicy.

 

W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. Policjanci likwidując plantacje tuż przed zbiorem, zapobiegli wprowadzeniu narkotyków na rynek. Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku. W obu przypadkach nadzorująca prowadzone postępowania przygotowawcze Prokuratura Okręgowa w Opolu wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych osób środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań. Do wniosków tych przychylił się Sąd Rejonowy w Opolu aresztując obu mężczyzn na 3 miesiące.

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0