Policja zatrzymała dilerów dopalaczy z Jastrzębia. Prawdopodobnie to oni zatruli dwóch nastolatków

Policja zatrzymała dilerów dopalaczy z Jastrzębia. Prawdopodobnie to oni zatruli dwóch nastolatków

Dwoje nastolatków walczy w szpitalu o życie, po tym jak zatruło się dopalaczami. Policja zatrzymała dilerów, którzy prawdopodobnie sprzedali narkotyki młodym ludziom.

15- i 16-latek z Jastrzębia Zdroju walczą o życie w szpitalu po tym jak zażyli dopalacze. Obaj trafili na oddział ratunkowy w ciężkim stanie. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że byli nieprzytomni, nie była znana też ich tożsamość. Lekarze nie mogli więc ustalić, czy na coś chorują. Dane personalne nastolatków pomógł ustalić dzielnicowy, który rozpoznał chłopców i powiadomił ich rodziców o tragedii. Policjanci szybko zabezpieczyli też zapis monitoringu osiedlowego, który zarejestrował moment, w którym diler sprzedaje chłopcom narkotyki.

 

Szybko udało się ustalić jego dane i zatrzymać we własnym mieszkaniu. Podczas przeszukania, u 31-letniego dilera znaleziono biały proszek, który został zabezpieczony i przekazany do badań. – Analiza tej substancji ma wykazać, z jakim rodzajem środka mamy do czynienia. Mężczyzna w momencie zatrzymania był trzeźwy, ale poddano go badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania ciężkiego uszkodzenia ciała. W więzieniu może spędzić od 3-15 lat – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

 

Policjanci pracujący nad sprawą w ciągu kilku godzin namierzyli kolejnego dilera mogącego mieć związek zatruciem dopalaczami przez nastolatków z Jastrzębia. W mieszkaniu 24-latka odnaleziono różnego rodzaju substancje (pochodne amfetaminy) w postaci proszku, tabletek i ampułek. Policjanci zabezpieczyli również pieniądze w różnych walutach, karty sim, telefony. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu substancji niebezpiecznych za co grozi kara do 8 lat wiezienia.

 

W niedzielę popołudniu policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali 16-latka, który dwa dni wcześniej udzielił dopalaczy swojemu rówieśnikowi. Chłopak po zażyciu tej substancji stracił przytomność i trafił do szpitala. Ponadto tarnogórscy policjanci zatrzymali związane ze sprawą dwie 19-latki. W wyniku przeszukania mieszkania jednej z kobiet śledczy zabezpieczyli marihuanę. Postępowanie w tej sprawie prowadzą stróże prawa z tarnogórskiej komendy.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0