12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Policja wspiera antypedofilskie działania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komenda Główna Policji zawarła porozumienie w sprawie wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Chodzi o obsługę antypedofilskiej strony internetowej www.stopseksturystyce.fdds.pl. Dzięki niej można w szybki sposób zgłosić podejrzenie pedofilii, w tym tak zwaną seksturystykę.
Maria Keller-Hamela z Fundacji podkreśla, że wykorzystywanie dzieci przez pedofili – turystów jest możliwe między innymi z powodu braku reakcji otoczenia. Dodała, że seksturyści czują się bezkarni, bo są anonimowi, wykorzystują dziecko i wracają do swojego kraju.
Naczelnik wydziału do walki z handlem ludźmi podinspektor Michał Grzelec powiedział, że wypełnienie prostego formularza na stronie internetowej pozwala szybko zareagować na podejrzane sytuacje. Zgłoszenie nie trafia do przypadkowego policjanta, ale specjalnych funkcjonariuszy w komendach wojewódzkich, którzy zajmują się walką z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich.
Zgłoszenia można dokonywać anonimowo. Strona internetowa jest częścią międzynarodowego antypedofilskiego portalu zrzeszającego oprócz Polski osiemnaście innych krajów.
W zeszłym roku w Polsce wszczęto ponad 2100 postępowań karnych w sprawach o wykorzystanie seksualne nieletnich, 417 postępowań o posiadanie i rozpowszechnianie pornografii dziecięcej.

IAR/ Mariusz Pieśniewski/pp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520