Policja w Wiśle Kraków. “Wisła pod wpływem bandytów” [WIDEO]

Policja w Wiśle Kraków. “Wisła pod wpływem bandytów” [WIDEO]

Policja wkroczyła do siedziby Wisły Kraków. Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń powiedział, że funkcjonariusze działają na polecenie krakowskiej prokuratury okręgowej. Policja na razie nie informuje o szczegółach swoich działań.

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję Wisły – klubu grającego w Ekstraklasie. 22 grudnia ubiegłego roku Wisła Kraków została sprzedana luksembursko-brytyjskiemu konsorcjum funduszy inwestycyjnych. Ponieważ inwestorzy nie wpłacili zapowiadanych 12 milionów złotych, Wisła anulowała transakcję.

PZPN zawiesił licencję na trwający sezon, którego rozgrywki mają być wznowione 8 lutego. Oznacza to, że Wisła może już nie zagrać w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako uzasadnienie podano niejasną sytuację prawną klubu oraz liczne naruszenia postanowień licencyjnych.

 

Wisła Kraków pod wpływem bandytów

Wisła Kraków wciąż znajduje się pod wpływem bandytów. – Niewiele się zmieniło – mówił kilka dni temu Szymon Jadczak w specjalnym odcinku programu “Dogrywka” w Studio Sport.pl. Towarzystwo Sportowe Wisła rozwiązało umowę z Matsem Hartlingiem i Vanną Ly. – To jedna z niewielu rzeczy, która udała się ludziom w klubie – mówi Szymon Jadczak, dziennikarz “Superwizjera TVN” i autor głośnego materiału “Bandyci i piłka nożna”, w którym ujawnił powiązanie Wisły Kraków z bandytami. – Od tego czasu zmieniło się niewiele. Do upadku Wisły przyczyniło się całe krakowskie środowisko, ale głównie “Misiek” – zaznacza Jadczak w programie “Dogrywka” w Studio Sport.pl. Jakie wpływy mają bandyci w klubie? Kto zarządza siłownią na terenach “TS Wisła”? I kim w transakcji pomiędzy Vanną Ly, Matsem Hartlingiem a Towarzystwem Sportowym Wisła był Adam Pietrowski? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w programie “Dogrywka”:

 

iar P.Pawlica / gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0