HomeUSADetroit

Policja w Detroit wyciąga dłoń do społeczności LGBT

Policja w Detroit wyciąga dłoń do społeczności LGBT

Policja w Detroit spotkała się w środę z lesbijkami, gejami i transgenderystami. Celem była budowa zaufania, którego wielu przedstawicielom środowiska LGBT w mieście wciąż brakuje, gdy idzie o kontakty ze stróżami prawa.

Spotkanie w Palmer Park, popularnej lokalizacji dla miejscowego LGBT, rozpoczęło się od chwili ciszy dla uczczenia pamięci ludzi, którzy z powodu swojej tożsamości płciowej stracili życie. Później Danielle Woods w imieniu społeczności powiedziała, że jeszcze niedawno tego typu spotkania wydawały się niemożliwe. – Nadszedł w końcu czas, aby zbudować wzajemne zaufanie, zrozumienie i szacunek, żeby nasze dzielnice były bezpieczne – powiedziała. Szef policji James Craig wyraził przekonanie, że spotkanie to dobry pierwszy krok w tym kierunku.

Obie strony spotkały się kilka dni po tym, jak w pobliżu Palmer Park zginęła 20-letnia transgenderystka. W tym roku w mieście odnotowano już piętnaście przestępstw na tle orientacji seksualnej. Wiele innych ofiary ze strachu woli nie zgłaszać incydentów. Policja ma nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, jak środowe, niebawem ulegnie to zmianie.

(dr)

COMMENTS