"> Policja użyła gazów łzawiących przeciwko manifestującym w Hongkongu – wiadomosci.com

Policja użyła gazów łzawiących przeciwko manifestującym w Hongkongu

Policja użyła gazów łzawiących przeciwko manifestującym w Hongkongu

Hongkońska policja ponownie użyła gazów łzawiących wobec uczestników antyrządowych manifestacji. Akcje protestacyjne w byłej brytyjskiej kolonii odbywają się od 16 tygodni. W ten weekend doszło też do starć protestujących z policją.

Uczestnicy protestów zajęli dziś centra handlowe w Sha Tin i Nam Cheong, starając się zablokować sklepy firm uznawanych za sprzyjające policji lub władzom w Pekinie. Z powodu blokady administracja centrów handlowych zmuszona była je zamknąć. W Sha Tin policja użyła wobec demonstrantów gazów łzawiących. Tam doszło też do zerwania i wyrzucenia do rzeki chińskiej flagi narodowej.

Przeciwnicy obecnych władz Hongkongu ponownie chcą doprowadzić do blokady międzynarodowego lotniska, co kilka tygodni temu zmusiło władze portu do odwołania kilkuset rejsów. Policja rozpędza jednak osoby uczestniczące w blokadach dróg wiodących na lotnisko.

Antyrządowe protesty w Hongkongu trwają od 16 tygodni, mimo obietnicy wycofania z parlamentu kontrowersyjnej ustawy o ekstradycji. Demonstranci żądają teraz spełnienia pozostałych postulatów, w tym dymisji władz i wypuszczenia z więzień wszystkich zatrzymanych podczas protestów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Sajewicz/Pekin/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0