HomePodlaskie

Policja upubliczniła wizerunek poszukiwanego ojca porwanej w Białymstoku dziewczynki

Policja upubliczniła wizerunek poszukiwanego ojca porwanej w Białymstoku dziewczynki

Policja upubliczniła wizerunek poszukiwanego ojca porwanej w Białymstoku dziewczynki. Prosi o wszelkie informacje, które umożliwią znalezienie go. Nieznani sprawcy uprowadzili wczoraj dziecko i matkę przed blokiem.

Akcja poszukiwawcza trwa już dobę – mówi nadkomisarz Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Uczestniczą w niej policjanci z całej Polski, którzy badają spływające w tej sprawie informacje. Na wielu drogach ustawione są policyjne blokady. Funkcjonariusze poszukują zarówno porwanych, jak i ojca dziewczynki – mówi nadkomisarz Krupa. To właśnie mąż porwanej kobiety wynajął samochód, z którego wysiedli napastnicy. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które wiedzą o losie porwanych i mężczyzny. Tym osobom będzie zapewniona anonimowość.
W związku z uprowadzeniem dziecka uruchomiono – po raz trzeci w Polsce – system Child Alert.

***

Szef MSWiA mówi, że są przesłanki, iż sprawa porwania w Białymstoku zostanie szybko zakończona. Od czwartku policja poszukuje mężczyzny, który jest podejrzany o uprowadzenie żony i 3-letniej córki.

Minister Joachim Brudziński mówił w Szczecinie, że “są pewne przesłanki mogące świadczyć o tym, że sprawa porwania zostanie bardzo szybko zakończona” “Chcę wierzyć, że pozytywnie” – dodał Joachim Brudziński. Minister dodał, że kontaktuje się w tej sprawie z Komendantem Głównym Policji i ma pełne zaufanie do funkcjonariuszy.

W związku z porwaniem trwa obława na drogach. Policja upubliczniła też wizerunek poszukiwanego ojca dziewczynki. Prosi o wszelkie informacje, które umożliwią znalezienie go. W związku z uprowadzeniem dziecka uruchomiono – po raz trzeci w Polsce – system Child Alert.

 

IAR/TVP Info/to/dw

IAR/Ryszard Minko/Radio Białystok//to/buch

COMMENTS