Policja surowo karze za przekroczenie prędkości na Lake Shore Drive

Policja surowo karze za przekroczenie prędkości na Lake Shore Drive

Chicagowska policja wypisuje coraz więcej mandatów za przekroczenie prędkości na Lake Shore Drive. Obowiązuje tam ograniczenie do 40 mil na godzinę jednak 95 procent kierowców porusza się znacznie szybciej tak jak na autostradzie, czasami nawet osiągając prędkość w granicach 80 mil.

 

Mandaty z Lake Shore Drive stanowią blisko połowę wystawianych za prędkość przez policję w Wietrznym Mieście. W 2014 roku ukarano tam 501 kierowców z „ciężką nogą” a w 2017 już 4, 344. W całym Chicago w ubiegłym roku za przekroczenie prędkości wypisano 7,816 mandatów a w 2014 – 1,365. Kierowcy korzystający z Lake Shore Drive powinni jednak zwolnić, bo pojawiło się tam więcej patroli i funkcjonariusze zapowiedzieli, że będą bezwzględnie karać za przekroczenie prędkości.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym prawem w Illinois przekroczenie prędkości od 26 do 34 mil jest traktowane jako tzw. wykroczenie klasy B, za które grozi grzywna w wysokości 1500 dolarów i do 6 miesięcy więzienia z kolei przekroczenie prędkości o ponad 35 mil to wykroczenie klasy A i w tym przypadku możemy zapłacić 2500 dolarów grzywny i trafić do więzienia nawet na rok.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 0