HomePOLSKAWarmińsko-Mazurskie

Policja rozbiła grupę przestępczą przemycającą papierosy z Rosji

Policja rozbiła grupę przestępczą przemycającą papierosy z Rosji

Ełccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od kwietnia do grudnia 2015 przewoziła z terenu Rosji nielegalnie papierosy.

W związku ze sprawą zatrzymano 34-latka, który kierował pracą grupy oraz 5 mężczyzn wieku od 19 do 30 lat, którzy na jego zlecenie przewozili przez granicę papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

Policjanci znaleźli u 34-latka ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ustalono, że mężczyzna od kwietnia do grudnia 2015 roku uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu. Policjanci ustalają, ile w tym czasie, grupa mogła wprowadzić do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym do 5 lat więzienia.

 

Sąd zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Ponadto od 34-latka tytułem zabezpieczenia zajęto pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Aktualnie policjanci zabezpieczają samochody, które były wykorzystywane przez członków grupy do przemytu.

, foto Materiały policji

COMMENTS