21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Policja Czarnogóry aresztowała 20 osób podejrzanych o terroryzm

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja Czarnogóry poinformowała o aresztowaniu dzisiejszej nocy 20 obywateli Republiki Serbii podejrzanych o terroryzm. Wśród zatrzymanych jest były dowódca serbskiej żandarmerii, Bratislav Dikic, który – według doniesień – miał stać na czele grupy.

Slavko Stojanovic, szef czarnogórskiej policji wyjaśnił, że zatrzymane osoby są podejrzane o tworzenie na terenie Czarnogóry organizacji przestępczej o charakterze terrorystycznym. Policja nadal poszukuje jednej osoby.
Aresztowani Serbowie są podejrzani o przygotowywanie zamachów podczas odbywających się dziś w Czarnogórze wyborów parlamentarnych. Ataki miały być wymierzone w najważniejszych przedstawicieli i instytucje państwa – powiedział Slavko Stojanovic. Kilka dni temu tamtejsza policja informowała o możliwości zakłócenia wyborów przez akty terrorystyczne.
Natomiast premier Serbii Aleksandar Vucic powiedział agencji Tanjug, że nic mu nie wiadomo o zatrzymaniach. Oświadczył, że nie będzie komentował wydarzenia do czasu zakończenia wyborów w Czarnogórze, po to, by nie wpływać na ich wynik. W podobnym duchu wypowiedział się serbski minister spraw wewnętrznych Nebojsa Stefanovic.
Zdaniem komentatorów, dzisiejsze głosowanie zdecyduje, czy Czarnogóra będzie nadal dążyła do zbliżenia z NATO i UE.
Według ostatnich przedwyborczych sondaży, faworytem jest postkomunistyczna, proeuropejska Demokratyczna Partia Socjalistów kierowana przez obecnego premiera Milo Djukanovicia, polityka który od 26 lat stoi także na czele państwa. Jego ugrupowanie – jak pokazują sondaże – może nie uzyskać mandatu do samodzielnego rządzenia.
Dobrego wyniku wyborczego spodziewa się także opozycyjny Front Demokratyczny, który jest koalicją kilku partii prorosyjskich i proserbskich ostro krytykujących zbliżanie Czarnogóry do NATO i Unii Europejskiej.
Odbywające wybory parlamentarne przebiegają w atmosferze napięcia podsycanego wzajemnymi oskarżeniami przeciwnych obozów o zdradę interesów narodowych.
Mieszkańcy Czarnogóry wybierają swoich przedstawicieli po raz czwarty od 2006 roku, kiedy ich kraj należący wcześniej do Jugosławii, ogłosił niepodległość.

PS/IAR/AFP & novosti.rs, Fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520