HomeŚwiat

Polacy zostali ranni w wyniku wypadku autokaru w Turcji

Polacy zostali ranni w wyniku wypadku autokaru w Turcji

38 Polaków uczestniczyło w wypadku autokaru w Turcji. Na badania do szpitali zostały przewiezione 22 osoby. Jedna z nich była w stanie zagrożenia życia.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara powiedziała, że część osób, po badaniach, opuszcza szpital.

Autokar, którym podróżowali Polacy jechał z Antalyi do Kemer na południowym wybrzeżu Turcji. Do wypadku doszło w pobliżu Kemer. Służba konsularna jest na miejscu i udziela pomocy poszkodowanym.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Autobus stoczył się ze skarpy.

**

Nie ma zagrożenia życia polskich turystów po wypadku autokaru w Turcji. Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Ewa Suwara, w szpitalu pozostają trzy osoby, a służba konsularna jest w bezpośrednim kontakcie z lekarzami zajmującymi się poszkodowanymi Polakami.

Rzeczniczka resortu powiedziała, że osoba, której życie wczoraj było zagrożone, przeszła operację twarzy i w ciągu dwóch-trzech dni powinna opuścić szpital. Kolejna osoba – z urazem kręgosłupa – będzie musiała pozostać w szpitalu ponad trzy dni. Trzecia osoba – z urazem ręki – zostanie zoperowana, a to, ile czasu pozostanie w placówce, wyjaśni się po południu.

Do wypadku autokaru doszło wczoraj po południu w okolicy miejscowości Kemer na południowym wybrzeżu Turcji. W drodze z Antalyi kierowca miał stracić panowanie nad pojazdem, autokar stoczył się ze skarpy.

Autokarem podróżowało 38 polskich turystów i rezydent. Po wypadku 30 osób trafiło do szpitala, 27 z nich opuściło już placówkę.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/hm/dw
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wk/kry

COMMENTS