"> Polacy zaskarżą do unijnego Trybunału sposób przyjęcia skrajnie niekorzystnych dla Polski przepisów dot. transportu - wiadomosci.com

Polacy zaskarżą do unijnego Trybunału sposób przyjęcia skrajnie niekorzystnych dla Polski przepisów dot. transportu

Polacy zaskarżą do unijnego Trybunału sposób przyjęcia skrajnie niekorzystnych dla Polski przepisów dot. transportu

Polscy europosłowie poinformowali, że zaskarżą do unijnego Trybunału Sprawiedliwości dzisiejsze głosowanie nad przepisami zaostrzającymi zasady w transporcie międzynarodowym, które są niekorzystne dla naszych przewoźników.

Kosma Złotowski z PiS powiedział, że odbyło się ono niezgodnie z regulaminem Europarlamentu. Wyjaśnił, że zastrzeżenia wzbudziło pogrupowanie ponad tysiąca poprawek w bloki, które były wzajemnie wykluczające się. “Parlament Europejski ze złamaniem własnego regulaminu i pod polityczną presją przyjął pakiet mobilności. To poważna bariera na wspólnym rynku dla firm transportowych z Polski” – skomentował polski europoseł.


Wyraził nadzieję, że szybko te niekorzystne przepisy nie zostaną przyjęte. O ostatecznym ich kształcie zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich. “Nie powiem – Dzień dobry – bo to jest zły dzień dla parlamentaryzmu europejskiego co do formy i treści” – skomentował europoseł Janusz Lewandowski z PO. Dodał, że forma zostanie zaskarżona do unijnego Trybunału, a w treści – jak mówił – jest klimat protekcjonistyczny Zachodniej Europy.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0