10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Polacy rozdawali w 2015 karty w sektorze gier wideo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polska branża gier wideo dała w tym roku zagranicznej konkurencji powody do wstydu – uważa redaktor naczelny serwisu Polygamia, Paweł Olszewski.

Takie produkcje jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon” czy „Dying Light” sprzedawały się w tym roku w milionowych nakładach i zbierały pozytywne recenzje.
Nasza branża nie ma się czego wstydzić, to zagranica ma powody do wstydu – mówi Paweł Olszewski. Największe światowe firmy z doświadczeniem nie były w tym roku w stanie według dziennikarza dorównać polskiemu studiu CD Projekt Red, co oznacza że to Polacy obecnie rozdają karty
Rok 2015 zdominowały: „Wiedźmin 3” i „Dying Light” – dwie największe gry od głónych polskich producentów gier. Ale to nie oznacza że przez kolejne lata nie będziemy słyszeć o polskich studiach – mówi dziennikarz. Tegoroczne gry będą wciąż rozwijane, a dzięki temu że największe premiery za nami, uwagę skupią na sobie także mniejsze studia. Zdaniem Olszewskiego, jedną z ciekawszych zapowiedzi jest „Shadow Warrior 2”, pojawią się też liczne gry tworzone z mniejszym rozmachem.
Dziennikarz dodaje, że nie musimy się martwić o brak polskich produkcji w roku 2016, ale można założyć, że nie będą to już gry, które będą się sprzedawać w nakładach rzędu 5 milionów egzemplarzy.

IAR/P.Pawełek/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520