5.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Polacy na Igrzyskach Europejskich w Baku

Marta Walczykiewicz zdobyła złoty medal w wyścigu kajakowych jedynek na 200 metrów, podczas Igrzysk Europejskich w Baku.

Drugie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Podolskaja, a trzecia była Węgierka Danuta Kozak.
W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Denis Ambroziak zajął pierwsze miejsce w finale B i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zajęły 5. miejsce w wyścigu kajakowych dwójek na 200 metrów, podczas Igrzysk Europejskich w Baku.

Wygrały Białorusinki Marharyta Makniewa i Maryna Litwińczuk.

Edyta Dzieniszewska-Kierkla była 9. w wyścigi kajakowych jedynek na 5 000 metrów, podczas Igrzysk Europejskich w Baku. Zwyciężyła Białorusinka Maryna Litwińczuk, do której nasza reprezentantka straciła minutę i 9 sekund.

Roksana Zasina wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku.

Polska zapaśniczka w finale kategorii do 53 kg przegrała z Azerką Anzhelą Dorogan.

Wcześniej Zasina wygrała trzy walki pokonując Szwajcarkę Nadine Tokar, Ukrainkę Lilię Horisznę i Białorusinkę Nadzieję Szuszko.

W kategorii do 58 kg Paulina Grabowska przegrała pierwszą walkę z Francuzką Aurelie Basset i odpadła z turnieju.
W kategorii do 63 kg Monika Michalik przegrał z Ukrainką Julią Tkacz, a w repasażach uległa Rumunce Andrei Simon.
W kategorii do 75 kg Daria Osocka przegrała z Rosjanka Jekateriną Bukiną, a w repasażach uległa Swietłanie Sajenko z Mołdawii.

Polscy siatkarze wygrali drugi mecz podczas Igrzysk Europejskich w Baku. Nasz zespół pokonał 3:2 Turcję (25:20, 25:19, 28:30, 22:25, 13:15).
W pierwszym meczu grupowym Polacy wygrali z Francją – także 3:2.

Do rozegrania pozostały im jeszcze trzy spotkania grupowe – z Serbią, Azerbejdżanem i Finlandią.

Katarzyna Grzybowska odpadła w pierwszej rundzie gry pojedynczej tenisistek stołowych podczas Igrzysk Europejskich w Baku.
Polka przegrała 2:4 (11-6, 8-11, 11-13, 11-9, 8-11) z Serbką Gabrielą Feher.

Polacy zdobyli już siedem medali Igrzysk Europejskich – jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe.