Polacy częściej korzystają z wydarzeń kulturalnych

Polacy częściej korzystają z wydarzeń kulturalnych

Polacy częściej korzystają z wydarzeń kulturalnych – wynika z badań opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. W ubiegłym roku częściej niż w roku 2016 chodziliśmy do kin, muzeów, uczestniczyliśmy w koncertach i innych masowych imprezach.

Karolina Dawidziuk z GUS-u powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że w ubiegłym roku ponad 2 miliony seansów zgromadziły prawie 57 milionów widzów. Liczba widzów w tym okresie wzrosła o 9,4 procent. W ubiegłym roku działało w Polsce 491 kin stałych. Średnio na jeden seans filmowy przypadało 27 widzów. O 9 procent spadła liczba odwiedzających teatry i instytucje muzyczne. Odwiedziło je 13 milionów widzów i słuchaczy.
Jak dodała rozmówczyni Polskiego Radia, więcej Polaków odwiedziło też 949 działających w kraju muzeów. Placówki muzealne odwiedziło 37 milionów 500 tysięcy osób, czyli 3,2 procent więcej niż rok wcześniej. Zorganizowano prawie 6 tysięcy wystaw czasowych oraz 2 tysiące 600 wystaw stałych.
W ubiegłym roku w Polsce zorganizowano prawie 7 tysięcy imprez masowych. Zgromadziły one łącznie ponad 26 milionów uczestników. To o 1 milion 800 tysięcy czyli 7,2 procent więcej w porównaniu z 2016 rokiem.

IAR / GUS / K.P. / K. Tokarczyk/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0