HomePOLSKA

Polacy coraz chętniej spędzają święta poza domem

Polacy coraz chętniej spędzają święta poza domem

Obiekty wypoczynkowe przygotowują się na przyjęcie zwiększonej liczby gości na Wielkanoc. Święta poza domem są coraz bardziej popularne. Największym zainteresowaniem cieszą się miejscowości turystyczne nad morzem lub w górach.
W gminie Krynica Zdrój na okres świąteczny jest już zarezerwowanych prawie siedem tysięcy miejsc noclegowych. Jak mówi Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, niemal wypełnione są hotele i pensjonaty, miejsca są teraz głównie dostępne w kwaterach prywatnych.
Właściciel jednego z krynickich pensjonatów Arkadiusz Wrzosek zapowiada, że wypoczywający będą mieli zapewnioną świąteczną atmosferę. “Nie zabraknie tradycyjnych potraw. W Wielkanoc zaplanowaliśmy uroczyste śniadanie, podczas którego będziemy dzielić się jajkiem i składać sobie życzenia”- dodaje.
Turyści, którzy już przyjechali do Krynicy na okres wielkanocny w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zgodnie twierdzą, że można w tym czasie przede wszystkim dobrze wypocząć i bardziej duchowo przeżyć ten czas. Na wypoczynek świąteczny poza domem decydują się zarówno osoby samotne, jak całe rodziny z dziećmi.
Krynica Zdrój ma w swojej ofercie ponad 13 tysięcy miejsc noclegowych.

IAR/Monika Chrobak/;dyd

COMMENTS