HomePOLSKA

Póki co tylko jeden samorząd zgłosił się do programu “Mosty dla Regionów”

Póki co tylko jeden samorząd zgłosił się do programu “Mosty dla Regionów”

Jeden samorząd – z południa Polski – złożył do tej pory wniosek o pomoc w budowie mostu. Program budowy przepraw, który ruszył w połowie wakacji, prowadzi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Minister Jerzy Kwieciński spodziewa się większego zainteresowania pod koniec naboru, w przyszłym roku. Jego zdaniem w marcu może wpłynąć od 80 do 90 procent wszystkich wniosków. Szef resortu uważa, że zainteresowanie programem jest duże. Mają świadczyć o tym pytanie samorządowców podczas wizyt w samorządach. Pytania te, według informacji ministerstwa, dotyczą konkretnych lokalizacji i potencjalnych inwestycji.

Resort inwestycji prezentując przedsięwzięcie, pokazał potencjalne lokalizacje 21 mostów w całej Polsce. Po pięć przepraw ma znaleźć się na Wiśle i Warcie, cztery na Odrze.
Samorządy mogą zgłaszać wnioski do rządowego programu do końca marca przyszłego roku. Przedsięwzięcie potrwa do 2025 roku. Na ten cel państwo przeznaczy około 2 miliardów 300 milionów złotych. Samorząd może otrzymać do 80 procent kosztów inwestycji.

IAR / Karol Tokarczyk / mt

COMMENTS