HomeSport

„Pójdziemy do sądu powszechnego z tą sprawą” – Rosja nie akceptuje wykluczenia

„Pójdziemy do sądu powszechnego z tą sprawą” – Rosja nie akceptuje wykluczenia

Rosja nie akceptuje werdyktu Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego, w sprawie swoich zawodników.

 

-„Pójdziemy do sądu powszechnego z tą sprawą” – zapowiedział minister sportu Witalij Mutko. Międzynarodowy Arbitraż w Lozannie podtrzymał decyzję Międzynarodowej Federacji Związków Lekkoatletycznych, o wykluczeniu z olimpiady w Rio de Janeiro rosyjskich lekkoatletów.
Orzeczenie arbitrażu wywołało w Rosji falę negatywnych komentarzy. -„To jednostronna i upolityczniona decyzja, nie mająca prawnych podstaw” – stwierdził minister sportu Witalij Mutko. Zapowiedział też, że Rosja odwoła się do sądu powszechnego w tej sprawie.

-„Te argumenty, które zostały podniesione w naszej skardze, opierały się na tym, że uczciwi rosyjscy sportowcy przez ostatnie pół roku znajdowali się pod kontrolą zagranicznych organizacji antydopingowych, więc już samo to powinno zdjąć z nich odpowiedzialność” – oświadczył szef Olimpijskiego Komitetu Rosji Aleksandr Żukow.

Wcześniej rzecznik Kremla wyraził ubolewanie z powodu decyzji Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego. Dmitrij Pieskow zapowiedział też, że Moskwa nie będzie bojkotować Igrzysk w Rio de Janeiro.

TS/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg/moc

COMMENTS