21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Pogrzeb Jacquesa Chiraca w Paryżu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Msza żałobna w paryskim kościele świętego Sulpicjusza rozpoczęła w południe uroczystości pogrzebowe Jacquesa Chiraca. Prezydent Francji w latach 1995-2007 zmarł 26 września w wieku 86 lat. Trumna z ciałem polityka została przewieziona do kościoła z katedry Les Invalides. Tam o 11.00 zorganizowano prywatną ceremonię żałobną.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczą przedstawiciele władz Francji z prezydentem Emmanuelem Macronem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się byli prezydenci Stanów Zjednoczonych: Bill Clinton i Barack Obama, prezydent Rosji Władimir Putin i włoski prezydent Sergio Mattarella. Jacques Chirac zostanie pochowany na cmentarzu Montparnasse.
Poniedziałek jest we Francji Narodowym Dniem Żałoby.

Jacques Chirac był aktywnym politykiem przez 45 lat. W latach 60. zasiadł w Zgromadzeniu Narodowym. Później był między innymi ministrem rolnictwa i ministrem spraw wewnętrznych. W latach 70. i 80. dwukrotnie sprawował funkcję szefa rządu. Przez niemal 20 lat był merem Paryża. Ostatnią sprawowaną przez niego funkcją była prezydentura. Jacques Chirac był prezydentem Francji 14 lat.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Pilecki/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520