Podsiadło zgarnął najwięcej “Fryderyków”

Podsiadło zgarnął najwięcej “Fryderyków”

Dawid Podsiadło podczas tegorocznych “Fryderyków” zdobył najwięcej statuetek. Został artystą roku; przyznano mu też między innymi nagrodę: za album pop – “Małomiasteczkowy”. Zespołowi Tulia statuetkę przyznano za debiut roku. Natomiast utworem roku został “Początek” z ubiegłorocznej trasy koncetrowej Męskiego Grania w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły i Krzysztofa Zalewskiego. Statuetki wręczono podczas gali w Katowicach. Nagrody przyznano 25 raz.
Dawid Podsiadło otrzymał Fryderyka – współnie z Bartoszem Dziedzicem – także za najlepszy duet kompozytorski.
“Fryderyk” za album rockowy trafił do zespołu Lao Che za “Wiedzę O Społeczeństwie”; Mela Koteluk otrzymała statuetkę za album “Migawka” w kategorii pop alternatywny, a Katarzyna Nosowska za album “Basta” w kategorii “alternatywa”. Za album jazzowy “Fryderyka” otrzymał “Marcin Wasilewski Trio”.
Fryderyka w kategorii: album roku muzyka ilustracyjna przyznano Antoniemu Komasie-Lazarkiewiczowi za muzykę do filmu “Kamerdyner” w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej.
Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości zostanie uhonorowana wokalistka jazzowa Wanda Warska, lider Brygady Kryzys Robert Brylewski oraz Skaldowie.

IAR/wcześ/aw/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0