HomeNew York

Podróżni z większej ilosci stanów będą podlegać kwarantannie w Nowym Jorku

Podróżni z większej ilosci stanów będą podlegać kwarantannie w Nowym Jorku

Rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nie będzie już badał osoby przybywające z niektórych krajów. Turyści są zagubieni w nowej polityce.

Minął już tydzień od weekendu Labor Day. Eksperci ostrzegali, że może on za sobą nieść wzrost zachorowań na COVID-19, na szczęście na razie nie widać znacznego wzrostu przypadków.

Na chwilę obecną, przyjezdni spoza stanu dalej są uważani, za największe zagrożenie dla Nowojorczyków, którzy od 38 dni nieprzerwanie szczycić się mogą poziomem zakażeń na poziomie poniżej 1%.

33 stany są w tej chwili na liście przymusowej kwarantanny. Jeśli przybywa się z nich na teren Nowego Jorku, New Jersey oraz Connecticut trzeba odizolować się we własnym zakresie na okres 14 dni.

Gubernator Andrew Cuomo ma zaktualizować tę listę.

We wtorek, obszary z których przybywając do NY, trzeba oddać się 14-dniowej kwarantannie to:

Alaska, Alabama, Arkansas, Delaware, Kalifornia, Floryda, Georgia, Guam, Hawaje, Iowa, Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maryland, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Północna Karolina, Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Zachodnia Virginia, Virginia i Wisconsin.

Przybywając do Connecticut można będzie okazać negatywny test na COVID-19, zrobiony w okresie 72 godzin przed podróżą. ta decyzja ma ułatwić podróż w ten region.

Zmniejszenie obostrzeń jest następstwem decyzji Amerykańskiego rządu, aby zmniejszyć kontrolę międzynarodowych podróży. Rząd nie będzie już sprawdzał symptomów koronawirusa u niektórych pojawiających się na terenie USA.

Niektórzy są więc skonfundowani pojawiając się na terenie tr-state-area.

W zeszłym tygodniu, burmistrz de Blasio ogłosił, że zatrzymywane będą autobusy przybywające z “gorących-stanów”. Wyraził również zgodę na to aby hotele mogły nie wpuścić gości jeśli nie wypełnią odpowiednich formularzy.

 

PS

 

COMMENTS