HomePodlaskie

Podlasie: Pijana 23-letnia matka opiekowała się trójką dzieci

Podlasie: Pijana 23-letnia matka opiekowała się trójką dzieci

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 23-latka, matka trójki małych dzieci. W takim stanie kobieta sprawowała nad nimi opiekę. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od kuratora sądowego. Sprawa nieodpowiedzialnej mieszkanki gm. Borki trafi do Sądu Rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 czerwca po godz. 18:30, wtedy policjanci wezwani zostali do jednego z domów na terenie gm. Borki. – Z relacji kuratora sądowego wynikało, że 23 letnia kobieta jest pod działaniem alkoholu i ma pod opieką troje małych dzieci. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 23-letnia mieszkanka gm. Borki jest pijana. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie – relacjonuje policja. Razem z nią w domu przebywały 10 miesięczna i 2-letnia córka oraz 4-letni syn.

 

Na szczęście dzieciom nic się nie stało i zostały przekazane pod opiekę rodziny. Funkcjonariusze ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd – Apelujemy do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności – zaznaczają stróże prawa.

 

aip

COMMENTS