Podlasie: Ksiądz żąda zmiany nazwy ulicy z 1 Maja na “Chrystusa Króla królów”

Podlasie: Ksiądz żąda zmiany nazwy ulicy z 1 Maja na “Chrystusa Króla królów”

Nazwę głównej ulicy z 1 Maja na „Chrystusa Króla królów” chce zmienić miejscowy proboszcz.

Duchowny utrzymuje, że pomysł popierają wierni. Ale wójt Mirosław Orłowski zastrzega, że będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy za zmianą opowie się większość mieszkańców. Konsultacje społeczne w tej sprawie odbędą się dzisiaj. Zobacz też 1 Maja to jedna z najdłuższych w Prostkach ulic, przy której znajduje się sporo lokali usługowych, mieszkań i parafia.

 

A to nie jest bez znaczenia, bo ludzie będą musieli pokryć koszty zmiany dokumentów, czy tablic informacyjnych. Gdyby nazwa znajdowała się w katalogu tych, które propagują ustrój totalitarny lub komunizm, a tak nie jest, to gmina dostałaby na ten cel dotację.

 

– Póki co, tej kwestii nie rozważamy – mówi wójt. – Musimy wiedzieć, jak wielu ten wniosek popiera. Odbyły się już dwa spotkania konsultacyjne, a dzisiaj – ostatnie. Do tej pory większość była zdecydowanie przeciwna zmianie, ale czy taka tendencja się utrzyma nie wiadomo.

 

W niedzielę, podczas nabożeństw ksiądz zachęcał wiernych do głosowania za nową nazwą. Wczoraj chcieliśmy go poprosić o uzasadnienie wniosku, ale telefon na plebanii milczał.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0