Podkarpackie: W Przemyślu mężczyzna zabił żonę młotkiem. Postępowanie umorzono, ze względu na chorobę psychiczną podejrzanego

Podkarpackie: W Przemyślu mężczyzna zabił żonę młotkiem. Postępowanie umorzono, ze względu na chorobę psychiczną podejrzanego

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu sąd umorzył postępowanie wobec Romana K., który w grudniu 2017 r. zabił swoją żonę Małgorzatę K. Powód? Choroba psychiczna podejrzanego. Zostanie on umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Sąd Okręgowy Wydział II Karny w Przemyślu umorzył postępowanie przeciwko Romanowi K., który 3 grudnia 2017 r. pozbawił życia swoją żonę Małgorzatę K. Młotkiem trzy razy uderzył kobitę w głowę, powodując złamanie kości ciemieniowej prawej i lewej, złamanie kości skroniowej, kości czołowej, krwiaka podtwardówkowego prawej półkuli mózgu, które w połączeniu z obrzękiem mózgu skutkowały zgonem pokrzywdzonej.

– Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała 14 listopada 2018 r. do Sądu Okręgowego w Przemyślu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Romanowi K. i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym. Jak ustalono, w oparciu o opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, po przeprowadzonej obserwacji, czynu tego Roman K. dopuścił się mając całkowicie zniesioną poczytalność, czyli zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – informuje prokurator Marka Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Postanowienie jest nieprawomocne.

Norbert Ziętal (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0